English (United Kingdom)Russian (CIS)Ukrainian (UA)
Главная | ARTICLES | Useful Articles

Useful articles

Fly fishing only

(3 votes, average 5.00 out of 5)

Нахлистовика постійно тягне туди, де він раніше не був. А коли починається відпустка, то всі думки спрямовуються кудись подалі, бажано за кордон, щоб сповна насолодитися боротьбою зі стихією. Відповідно до української приказки: у сусіда робота краща, дружина красивіша, діти слухняніші… Треба визнати, що це правда, але замість роботи, дружини і дітей можна підставити дороги, чистоту та рибу. На превеликий жаль, в Україні, як би не хотілося, всього цього нема…

Ще з початку року я планував вирушити в Словаччину, до міста Попрад на одноіменну річку з її багаточисельними притоками. Така поїздка мала відбутися у квітні. Справа в тому, що в цей час словаки організовували великий семінар для різних європейських збірних, це мало бути щось схоже на тренування перед етапом чемпіонату світу. Потрапити на такий форум було б дуже корисно – жодне відео чи книжка не розкаже більше, аніж живе спілкування з визнаними нахлистовими майстрами.

Read more...

 

Биомеханика заброса мушки по Эллу Кайту

Биомеханика заброса мушки по Эллу Кайту(Калифорнийский университет) и Гари Морану(университет Сан-Франциско)

Почему некоторые рыбаки забрасывают мушку так далеко и с минимальными усилиями. Как инструкторы по технике нахлыстовой ловли, мы бы хотели ответить вам. Как вы знаете, учителя любят отвечать на вопросы и нахлыстовые учителя не исключение. К сожалению, ответы, которые мы имеем и даже техники, которыми пользовались ранее, иногда слишком точны и догматичны для нынешних учеников. Профессиональные учителя и тренеры по атлетике пытаются улучшить обучение, используя принципы анатомии и механики, называющиеся спортивной биомеханикой, как основу их учения. Исследователи и биомеханики засняли группы опытных спортсменов в разных видах спорта, но мы нашли немного исследований биомеханики нахлыстового  заброса, и мы решили провести наше собственное и объединить обучение техники заброса с биомеханическими исследованиями. Вот, что у нас вышло:

Read more...

 

«Аэрокосмические технологии» в нахлысте – реальность или ловкий маркетинговый прием. ( Джек Чарльтон

 Я начал заниматься изготовлением собственных нахлыстовых катушек лет 15 назад. Естественно, вначале я принялся изучать состояние рынка нахлыстовых катушек и наиболее значимые технические решения, которые позволили их разработчикам занять определенное, заметное место на этом рынке, которое, в конечном счете, определило коммерческий успех этих проектов.
 Многие из нас хорошо помнят 90-е года прошлого столетия. Для меня, да и для многих людей, получивших воспитание и техническое образование (как оказалось весьма неплохое) в бывшем СССР, с одной стороны, стала шоком полная невостребованность  моих знаний и навыков в новых экономических условиях.

Read more...

 

История одной легенды (нахлыстовые катушки Bogdan)

(2 votes, average 5.00 out of 5)

  В силу своих рыболовных и профессиональных увлечений мне приходится знакомиться не только со многими техническими новшествами в области проектирования нахлыстовых катушек, но и с историй дизайна катушек  и с выдающимися мастерами. Стэнли Богдан (Stanley Edward Bogdan) без сомнения является одним из выдающихся, легендарных личностей в истории дизайна нахлыстовых катушек и я рад возможности познакомить читателей журнала с этим замечательным мастером и рассказать историю о том, как этот «тихий» американец с его катушками стал одним из культовых фигур в нахлыстовом мире.

 

Read more...

 

З нахлистом по Австрії

(2 votes, average 5.00 out of 5)

z_2d761315.jpgЗавдяки роботі, мені вдалося об’їздити майже всю Європу. Не всюди, звісно, була можливість ловити рибу, але там де ловив – не обходилося без трофеїв. Тобто, ті ж «трофейні» щуки в Швеції для шведів аж ніяк не були трофеями – там таких мільйони. Чи коропи в Польщі – теж звична справа для поляків. «Трофеї» - це за нашими мірками, не за європейськими. Наше ставлення до всього живого кардинально відрізняється від того, що є на Заході. Це стосується і риби, і тварин, і птахів, і навіть самих людей. Наприкінці червня робота закинула мене в саме серце австрійських Альп…

 У Європі за все треба платити. Ще перед поїздкою я переглянув кілька сайтів та форумів, ознайомився з правилами австрійської рибалки. Зокрема, в Тіролі день з вудкою може коштувати і майже 20 євро, залежно від водойми. Знайшов номер телефону представника місцевого рибальського комітету, аби вже на місці проконсультуватися щодо купівлі ліцензії. Невдовзі після поселення в готелі я вийшов оглянути територію.

Read more...

 

Мухи в голові: чергові нахлистові пригоди в Карпатах

(3 votes, average 3.67 out of 5)

6.JPGЕх, нахлистовики. Усе їм не так. То вода завелика, то замала; то занадто чиста, то занадто брудна. А ще є примхи погоди – то холодно, то спекотно, то дощ, байдуже, що він буде лише завтра. Як не дивно, але всі ці фактори насправді є визначальними в підсумковому результаті. Рідко коли вдається потрапити на річку з ідеальними умовами. Скажімо взимку усі чекають коли настане весна, весною вже усім літа подавай, влітку кожен нахлистовик мріє про осінь. А от восени дуже хочеться, що жовтень не закінчувався ніколи. І це не дивно, бо наступає сезон сухої мушки, від якої не відмовиться навіть примхливий харіус. Порівняно з попередніми роками, середньостатистичний карпатівський харіус виріс на кілька сантиметрів. Це говорить, зокрема, і про роботу рибінспекції, яка всерйоз взялася за браконьєрів. А може просто рівень західноукраїнських шанувальників шнура та флай-боксів трохи виріс, от і вдається виловлювати щораз крупніших екземплярів, при чому не лише на «точках», але й там, де раніше бувати не доводилося. Наприкінці літа і на початку осені мені вдалося порибалити в нових регіонах та познайомитися з тамтешніми нахлистовиками. 

Read more...

 

Beautiful Karpaty

(2 votes, average 5.00 out of 5)

potichok.JPG

Черговий нахлистовий вікенд серед зелених гір та швидких річок

Коли нарешті випадає можливість залишити шумний Львів та вирватися в гори, можна піти і на жертви: добиратися до омріяної річки під час неймовірної спеки, практично без продуктів в рюкзаку та продуманого маршруту в голові. Ти просто їдеш, годуючи себе коричневими кульками сухих сніданків і такими ж сухими обіцянками, що всі ці незручності неодмінно окупляться. Адже їдеш ти не для того, щоб просидіти добу у зручному кріслі і спостерігати за поплавками, які ліниво  гойдаються на хвилях, чи дзвіночками, а для того, щоб стерти ноги в мозолі і набити пару синців на ліктях та колінах. Куди ж без травм? Річка швидка, каменюки слизькі – чого ще треба для несподіваних падінь? Але залишмо лірику. Нас чекають форель, харіус, а також інші мешканці гірських річок.

Read more...

 

Чистка удилища это просто

(1 vote, average 5.00 out of 5)

rods.jpgСодержание удилища чистым и ухоженным не тяжело и не занимает много времени. Всё же это та работа, которую склонны избегать большинство рыболовов, если и делают её вообще. Они чистят шнуры, катушки и другие элементы экипировки с завидной регулярностью, но по неизвестным причинам забывают про удилища. Учитывая цену хорошего удилища, имеет смысл поддерживать его в наилучшем состоянии.

 

 

Чистка пробковой ручки

Пробковая ручка на удилище нуждается в особом внимании, так как со временем она может стать действительно грязной. Естественный жир-смазка на наших руках может сделать ручку грязной довольно быстро. Добавьте к этому рыбную слизь, солнцезащитный крем, и прочие вещества с которыми вы соприкасаетесь на рыбалке и которые откладываю грязевые слои на ручке.

Read more...

 
Registration / Login
  • [Bot]
    [Bot]
  • [Yandex]
    [Yandex]
Now online:
  • 26 guests
  • 2 robots
Рыбалка. Сайты о рыбалке. ТОП